dolacz.pngkatowickieUstawkiczysty.pngniusyKMKczysty.pngdodajNewsa.png

"Katowicka Masa Krytyczna - reaktywacja" comments_16x16.png

Witajcie!!!

Reaktywujemy Katowicką Masę Krytyczną

Reaktywowana Masa Krytyczna odbędzie 1 Kwietnia
START godz. 18:00
MIEJSCE parking rowerowy przy NOSPR (od strony Muzeum Śląskiego)
Przewidywana trasa około 10km, Masa poruszać się będzie głównie ulicami w centrum i okolicach.

Więcej informacji na profilu Masy krytycznej na FB.

"Walczymy o Sokolską" comments_16x16.png

Walczymy o infrastrukturę rowerową na Sokolskiej – podpisz petycję

Sprawa planowanej przebudowy ul. Sokolskiej nie została zapomniana. W ramach inicjatywy Miastotwórcy stworzyliśmy profil na Facebooku, na którym będą zamieszczane dalsze informacje na temat tej inwestycji. Oprócz tego, co najważniejsze, powstała także petycja do Prezydenta Marcina Krupy o uwzględnienie infrastruktury rowerowej na Sokolskiej, a najlepiej o zmianę koncepcji przebudowy tej ulicy. Zachęcam do zapoznania się i podpisywania:

http://www.petycje.pl/petycja/11183/tak_dla_infrastruktury_rowerowej_na_ul._sokolskiej.html

"Katowicka MASA Krytyczna Reaktywacja 28.06.2013" comments_16x16.png

Reaktywujemy Katowicką Masę Krytyczną :)

Co to jest ?
Comiesięczne spotkanie jak największej grupy rowerzystów i wspólny przejazd ulicami Katowic.

Po co ?
Celem Masy Krytycznej jest zwrócenie uwagi na fakt, iż rowerzyści mają prawo do korzystania z dróg na takich samych prawach jak inne pojazdy. Chcemy także promować rower jako efektywny, przyjazny środowisku środek transportu.

Zbieramy się pod Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, po omówieniu planu i zasad przejazdu koło 18 wyruszamy na ulice Katowic.
Nie jedziemy szybko, nie łamiemy przepisów, więc tym bardziej zachęcamy wszystkich rowerzystów do wzięcia udziału, pokażmy, ilu nas jest ! :)

"Świętojańska Noc Rowerowa 21.06.2013" comments_16x16.png

W piątek, 21 czerwca zapraszamy miłośników dwóch kółek do wspólnej zabawy i promowania rowerowego oświetlenia. Zaczynamy o godz.18.00. Start rajdu o 20.00. Wspólny grill o 21.00!

To nie jedyne atrakcje imprezy. Pierwsze 200 zgłoszonych osób otrzyma elementy odblaskowe. Przez 2 godzinny będzie czynny bezpłatny serwis rowerowy.Zapewniamy też grilla, na którym będzie można upiec własne kiełbaski. Wśród uczestników rozlosujemy nagrody!

Zgłoszenia przyjmowane są na adres mailowy lp.iksalsnoidats|tairatnolow#lp.iksalsnoidats|tairatnolow do 20.06.2013 r. Będzie się można zgłosić także w dniu imprezy w godz. 18.00 – 20.00 w biurze organizacyjnym Świętojańskiej Nocy Rowerowej.

Program imprezy:
18.00 bezpłatny serwis rowerowy,
20.00 start rajdu po trasie rowerowej w parku,
21.00 grill z kiełbaskami.

"3 Śląska Świąteczna MASA Krytyczna" comments_16x16.png

To już III edycja ŚŚMK. Przejazd tradycyjnie odbywał się w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem „letnia” edycja pojedzie wraz z Ogólnopolskim „Świętem Cyklicznym” zainicjowanym przez stowarzyszenie Miasta dla Rowerów (miastadlarowerow.pl). Startujemy z Katowic 09.06.2013 godz. 10:00 jadąc przez Park Śląski, Chorzów, Świętochłowice, , Rudę Śląską, Bytom, Zabrze, Gliwice. Meta Masy będzie miała miejsce pod gliwicką Radiostacją, gdzie odbędzie się festyn rowerowy zorganizowany przez gliwickich cyklistów ze stowarzyszenie Śląska Inicjatywa Rowerowa ( http://gliwice.swietocykliczne.pl/ ) i Szkołę Podstawową nr 7 z Gliwic.
Masa jedzie dla tego samego celu co zawsze, po to by promować rower jako alternatywę spędzania wolnego czasu, oraz przypominać kierowcom i rowerzystom o potrzebie bezpiecznego wspólnego poruszania się po ulicach.
Jeżeli ktoś chce z nami jechać a nie jest pewny, że przejdzie 58 km to można się dołączać w każdym z miast przez które będziemy przejeżdżać.
Szczegóły na http://www.tigris.ruda.pl
Link : http://www.bikemap.net/route/2055358

"IV RAJD ROWEROWY NA KOLE KOLE NIKISZA" comments_16x16.png

Zbiórka 11.05.2013 w sobotę Katowice Plac pod lipami na Giszowcu, między 9:00-9:45 zapisy do rajdu. O 10:00 start rajdu.
Trasa około 30km.

regulamin

"Giełda Rowerowa" comments_16x16.png

W pierwszy Wtorek miesiąca o 14:00 Katowice Scena Gugalander ul: Jagielońska 17a

Zapraszam wszystkich na Katowicką Giełdę Rowerową, ideale miejsce na zakup, sprzedaż czy wymianę rowerów, części czy akcesoriów. Na miejscu czuwa także Inżynier Mamoń, mechanik rowerowy, który chętnie doradzi, pomoże w naprawach czy modernizacjach powierzonych mu maszyn. ZAPRASZAM GORĄCO!

strona 1 z 3123następna »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License